Tento týden byl ve znamení první stabilní verze nového redakčního systému Contember. Jde o headless CMS pocházející od českých vývojářů. Nezahálí ovšem ani programátoři dalších redakčních systémů.

Patříte-li mezi příznivce stále populárnějšího řešení headless redakčních systémů, tedy CMS sloužících jenom jako administrace a úložiště dat, pro která si frontend sahá pomocí API, podívejte se na redakční systém Contember. Tento týden vyšla jeho první stabilní verze. Více jsem se o něm rozepsal v článku Contember: první dojmy po workshopu nového redakčního systému. Doporučuji jej sledovat, vypadá zajímavě.

Contember
Redakční systém Contember

Živo je také u Strapi, dalšího redakčního systému s headless řešením, který je postaven na JavaScriptu. Tento týden vyšla verze 4.1.10 beta přidávající úpravu loga. O něco více novinek nabízí v4.2.0-beta.1. kromě trojice oprav také rozšiřitelnost StrapiInterface z prostředí aplikace, náhradu konfiguračních souborů, oddělení buildů aplikace a pluginů a doplnění telemetrie.

Zbytek letem světem. Změny v týmu vývojářů u TYPO3. Vyšel WordPress 6.0 Beta 3. Mrkněte na diskuzi ohledně změny ceníku pro WordPress.com, kdy se výrazně redukuje úložiště v základní verzi. Olivero bude výchozí vzhled po instalaci Drupalu 9.4. Vyjde v červnu.

Drupal a vzhled Olivero