Acquia Dev Desktop končí. Zatlačte slzu Drupalisté

27.2.2021 Drupal

Dlouhé roky byl nástroj Acquia Dev Desktop spolehlivým pomocníkem spousty webových vývojářů pracujících s Drupalem. Postupně ale zastaral, dnes jej nahradily modernější přístupy k vývoji. A je tedy na čase se s ním rozloučit.

Vzpomínám si, že jsem v předchozích knihách o Drupalu věnoval Acquia Dev Desktop vždy zmínku na začátku knihy, když jsem popisoval, jak si Drupal jednoduše rozběhnout na lokálním počítači. Je to totiž řešení zahrnující v sobě Apache, MySQL, PHP a mailserver. Nejen to. Nástroj uměl snadné natažení existujících webů a různé další úkoly s lokální instalací Drupalu.

Acquia Dev Desktop

Já sám jsem jej opustil už před lety. Na Macu mi tehdy zůstal lokální webserver s pomocí řešení MAMP, později jej nahradila jenom kombinace Apache, PHP, MySQL a Mailhog instalovaná přes Homebrew. Ne, na Docker jsem nedozrál ani po mnoha pokusech. Pro mne je zbytečný. Zbytek projektů dělám v cloudu.

Acquia oznámila ukončení Dev Desktopu před pár dny. Jeho životnost se naplní 30. června 2021, tedy po dvanácti letech. Pro lokální instalace Acquia doporučuje nástroj Lando pracující nad Dockerem. Firma se bude soustředit na nový nástroj Acquia Cloud IDE.

Další informace najdete v článku Announcing Acquia Dev Desktop End of Life.

Jan Polzer

Tvůrce webů specializující se na Drupal, WordPress a Symfony. Autor českých knih o Drupalu, Acquia Certified Developer a Site Builder.

- Můj web


TwitterFacebookLinkedInYouTube

Řekněte o článku přátelům:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin