Aktualizace Drupalu řeší bezpečnostní chybu v jQuery

21.5.2020 Drupal

Po delší době vyšly bezpečnostní aktualizace pro jádro redakčního systému Drupal. Řeší zranitelnost v knihovně jQuery, která je součástí Drupalu. Aktualizace je k dispozici nejenom pro Drupal 8, ale i léty prověřený a stále oblíbený Drupal 7.

Knihovna jQuery vyšla v nové verzi 3.5.0 a spolu s tím byly oznámeny dvě bezpečnostní zranitelnosti ve všech předcházejících verzích. Týkají se manipulace s Document Object Modelem, tedy funkcí $(‚…‘).html(‚…‘), $(‚…‘).append(‚…‘) a podobně. Chyby byly popsány na GitHubu.

Na některých webech s Drupalem mohou způsobit bezpečnostní problém. Neměli byste tedy příliš dlouho váhat a chybu označovanou jako středně kritickou vyřešit aktualizací na nejnovější verze Drupalu, konkrétně Drupal 8.8.6 nebo Drupal 7.70. Oprava vyšla také pro Drupal 8.7 -> 8.7.14.

Oprava vyšla také v rámci betaverzí Drupalu 9.

Aktualizace nemění nic v databázi, nicméně bezpečnostní tým doporučuje i tak spustit a proklikat update.php, abyste vymazali cache. Tolik říká oficiální info. V praxi asi uvidíte, že tam visí jedno info o updatu – netýká se databáze, ale je třeba jím projít.

Další informace viz Drupal core – Moderately critical – Cross Site Scripting – SA-CORE-2020-002.

Jan Polzer

Tvůrce webů specializující se na Drupal, WordPress a Symfony. Autor českých knih o Drupalu, Acquia Certified Developer a Site Builder.

- Můj web


TwitterFacebookLinkedInYouTube

Řekněte o článku přátelům:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin