Nový WordPress 4.3 je pojmenován po jazzovém zpěvákovi Billie Holidayovi – Billie. Hlavní novinky této verze jsou zaměřeny na snadnější formátování obsahu a úpravu nastavení webu.

Menu v přizpůsobení vzhledu

Upravovat položky menu nyní můžete i v sekci určené pro přizpůsobení vzhledu webu. Rozhraní počítá s mobilními zařízeními.

Rychlejší formátování obsahu ve WordPressu 4.3

Pro vytvoření nadpisu druhé úrovně, stačí na začátek řádku napsat znaky ##. Jakmile za ně vložíte text a odentrujete jej, řádek se zformátuje na značku H2. Hvězdička nebo pomlčka zase poslouží k rychlé proměně řádku na položku nečíslovaného seznamu. Číslice s tečkou zase promění řádek na položku seznamu číslovaného. Znaménko > zase poslouží pro rychlé vytvoření citace. Tímto mě WordPress 4.3 docela potěšil.

Ikonka webu

U Drupalu samozřejmost, ve WordPressu momentálně novinka. Přes přizpůsobení vzhledu je možné nahrát ikonku webu.

Zabezpečení

WordPress nyní nebude posílat automaticky vygenerované heslo, pokud to původní zapomenete. Místo toho dostanete odkaz pro jednorázové přihlášení a změnu hesla.

Další vylepšení

WordPress 4.3 dále mírně upravuje administraci. Při vytváření stránek jsou nově vypnuty komentáře a v administrační liště je rychlý přístup do nastavení vzhledu webu.

Novinky si můžete prohlédnout na následujícím videu: