Drupalistům se připomíná konec Drupalu 6 LTS. Redakční systémy ve FOSS Awards. Opravy pro TYPO3 a WordPress. Tip na český článek o novinkách ve WordPressu. Takový je uplynulý týden ve světě redakčních systémů.

Před šesti lety dosáhl Drupal 6 konce své životnosti a byla oznámena rozšířená podpora ze strany společností Acquia, Tag1 a myDropWizard. Letos Drupal 6 LTS definitivně končí, a to v říjnu. Viz PSA-2022-03-09. Pokud nechcete přejít na Drupal 9, mrkněte na mé zkušenosti s migrací Drupalu na Backdrop.

Vyšlo nové TYPO3 11.5.8 a 10.4.26. V obou případech jde o údržbovou aktualizaci, která ani nemění nic v databázové struktuře. Viz oznámení.

Zato WordPress 5.9.2 je nejenom údržbové vydání, ale řeší také bezpečnostní chyby. Aktualizujte a koukněte případně na související článek.

Hlasujte o nejlepší redakční systém ve Free and Open Source Software Awards. K datum vydání vede s přehledem Joomla, následují WordPress, Drupal, Ghost a OpenCMS. Podpořte svého favorita. Výsledky budou známy 12. dubna.

WordPress 5.9 přinesl možnost postavit nejenom obsah stránky, ale celý layout webu pomocí vizuálního návrháře. Jak s novinkou s využitím tématu vzhledu Twenty Twenty-Two pracovat popisuje v článku na wpmax.cz Radek Kučera. Doporučuji k přečtení, i pokud buildery nepoužíváte.