Objevila se první vlaštovka nabízející dlouhodobou pomoc pro weby na Drupalu 7. Společnost Dropsolid bude nabízet rozšířenou podporu do listopadu 2025. Jinými slovy zajistí svým partnerům další tři roky fungování jejich webů poté, co bude oficiální životnost Drupalu 7 ukončena v listopadu 2022.

Jak určitě víte, letos v listopadu se naplní životnost Drupalu 8. Měli byste upgradovat na devítku, což vlastně není až tak velký problém. O něco horší je to u starších webů. Drupal 7 měl končit také letos na podzim, ale kvůli pandemii byla jeho životnost prodloužena o další rok. Koneckonců, jeho popularita je podobná svého času nesmrtelným Windows XP.

Vše ale jednou končí a jedinou z možností, jak ještě po nějakou dobu získávat bezpečnostní záplaty, je právě využití komerční rozšířené podpory. Viz Dropsolid only Drupal 7 Long Term Support Provider in Europe.

Pořád je to ještě rok a kus, takže bych doporučil co nejdříve začít s migrací vašich webů ne sedmičce. Ona rozšířená podpora také nebude zadarmo a vyplatí se jen pro větší projekty.

Inspirujte se mými zkušenostmi: