Výstupní HTML kód webových stránek sestavených v Drupalu 7 je typický přebujelým výskytem značek DIV. Chcete-li množství HTML trochu snížit, koukněte na zajímavý modul, který to umí i bez dlouhého šablonování.

Na Drupalu 8 mám rád, že nový šablonovací systém Twig neplýtvá HTML kódem a nevytváří značky DIV pro každou drobnost, která se objevuje na stránce. Vyjdete-li z jádrového tématu vzhledu Classy, je kód čistý, pokud jako základ použijete Stable, pak je už téměř holý.

V Drupalu 7 si samozřejmě můžete vyhrát se šablonami pro jednotlivá políčka, ale v takovém případě byste také mohli skončit na tom, že budete mít opravdu velké množství souborů ve svém tématu vzhledu.

Možností, jak výstupní kód políček v Drupalu 7 očesat, je více. Mým oblíbeným je Display Suite, který po zapnutí extra doplňků nabízí úpravu formátovacích značek pro jednotlivá políčka a jejich popisky. Existují také moduly Semantic fields a Fields Wrappers. A také modul Fences.

A právě modul Fences je dle počtu stažení po Display Suite hned nejoblíbenější ze zmíněných řešení. Po jeho zapnutí půjdete do administrace, kde nastavíte výchozí šablonu pro všechna políčka. U jednotlivých polí pak v jejich nastavení budete mít výběr obalující značky.

Fences vás navíc neodřízne od možnosti i nadále pracovat se šablonami na úrovni souborů. Chcete-li tedy zmenšit kód svých webů, případně jej třeba i kvůli vyhledávačům zjednodušit, doporučuji na modul Fences pro Drupal 7 kouknout.