Zatímco Drupal má jednoduchý kontaktní formulář přímo v základní sadě modulů, u WordPressu tomu tak není. Vůbec to však nevadí, protože má k dispozici povedený plugin Contact Form 7.

Chtěli byste si na web postavený na systému WordPress přidat jednoduchý kontaktní formulář, ale nevíte, jak na to? Snadná pomoc. Nainstalujte si povedený modul Contact Form 7. Poté, co jej do WordPressu doplníte, vznikne vám v administraci nová sekce Kontakt, kde je již připravený první formulář. Těch samozřejmě můžete vytvořit několik, dle potřeby webu.

V editaci formuláře najdete políčko Formulář, ve kterém skládáte jeho obsah pomocí značek HTML a nahrazovacích vzorků. Z vedlejší rozbalovací nabídky Generovat kód vyberte prvek, který chcete do formuláře přidat a následně upravte jeho vlastnosti. Poté ve spodní části najdete kód, který jen překopírujete do pole Formulář a kód, který vložíte do těla oznamovacího e-mailu.

Contact Form 7

Definice e-mailu je totiž hned druhá následující po samotném těle formuláře. Opět si tu pomocí textu a nahrazovacích vzorků určíte, kam se má zpráva po vyplnění formuláře odeslat a jak má vypadat její obsah.

Po sestavení formuláře jej nezapomeňte uložit tlačítkem v horní části. Následně si zkopírujte kód v hranatých závorkách, který vložíte do těla nějaké stránky nebo do widgetu a umístíte jej na místo, kde potřebujete kontaktní formulář zobrazit.

Contact Form 7

Contact Form 7 podporuje i základní ochranu před spamem v podobě Captcha ve spolupráci s pluginem Really Simple Captcha, případně můžete formulář zabezpečit kontrolní otázkou a sadou platných odpovědí. Podporovány jsou také placeholdery a vstupní políčka z HTML5, jako telefon, email, číslo a jiná.