Také vás obtěžuje způsob, jakým WordPress pracuje se základní adresou? Vytváříte-li web na lokálním počítači či dočasné internetové adrese, pak to jistě znáte. Změna adresy webu v nastavení a jeho následné překopírování nepomůže. V článcích a všude jinde zůstane uložena původní doména.

To s sebou samozřejmě nese problémy od nezobrazených obrázků, k nefunkčním odkazům. Dlouho jsem hledal, jak z toho ven. Jedním z řešení bylo provádět úpravu rovnou v databázi WordPressu, kde se nahrazovacím příkazem změnily URL adresy ve všech tabulkách. Vzhledem ke struktuře databáze WordPressu to však taky nebylo stoprocentní.

Nedávno mi kolega Ondřej Pohorský doporučil užitečný plugin s názvem Velvet Blues Update URLs, který dělá přesně to, o čem zde píšu – na požádání změní URL adresy webu kompletně v celé databázi, a to i v tabulkách, kde to není možné řešit přes SQL.

Velvet Blues Update URLs

Velvet Blues Update URLs

Po zapnutí tohoto pluginu uvidíte v menu WordPressu novou položku Nástroje > Update URLs. Zadejte zde původní URL adresu, nahraďte ji novou, vyberte, kde všude se má změna provést, potvrďte a jste hotovi.