Je váš web připraven pro migraci na Drupal 8?

1.12.2015 Drupal

Chtěli byste přejít se stávajícím drupalovým webem na Drupal 8? Není to tak jednoduché, jako tomu bylo u starších verzí a upgradů. Místo upgradů jsou tu migrace, ale i tak je přechod podmíněn dostupností nových verzí používaných modulů. Zkontrolujte si je.

Migrace z Drupalu 6 a 7 na Drupal 8 vyžaduje v kostce nově udělaný web, kopii starého webu, spuštění migračního procesu, který převede obsah, dodělání nastavení, které se nepřevádí a nakódování tématu vzhledu. Podrobněji již brzy v článku na Maxiorlovi.

Pokud víte, že se neobejdete ani na nově vytvořeném webu bez určitých modulů, pak vám může pomoci užitečná služba, která oskenuje zvenčí váš web a u modulů, které používá více jak 300 jiných webů, vám sdělí, zda jsou či nejsou dostupné ve verzi pro Drupal 8.

Službu najdete na adrese www.d8upgrade.org. Zadáte adresu svého webu a e-mail, na který vám bude zaslán přístup do webu a odkaz pro zobrazení reportu. Ten může vypadat nějak takto:

d8upgrade

Jan Polzer

Tvůrce webů specializující se na Drupal, WordPress a Symfony. Autor českých knih o Drupalu, Acquia Certified Developer a Site Builder.

- Můj web


TwitterFacebookLinkedInYouTube

Řekněte o článku přátelům:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin