WordCamp Europe Online 2020 a DrupalCon Global 2020 jsou dvě významné online konference pro příznivce dvou nejpopulárnějších redakčních systémů. Přestože se nám zavřeli dveře na všechny akce, kde se můžeme potkat naživo, je tu alespoň jejich online alternativa.

WordCamp Europe Online 2020

První z konferencí se můžete zúčastnit zcela zdarma. Stačí se zaregistrovat, přičemž počet volných míst pomalu ubývá. WordCamp Europe Online 2020 má již hotový program přednášek, takže si dopředu upravíte svůj čas potřebný k zachycení témat, která vás zajímají.

Událost se koná od 4. 6. do 6. 6. 2020. První den je tzv. Contributor day, na kterém můžete přispívat k vývoji WordPressu nebo k jeho dokumentaci. Podrobnosti se v tuto chvíli připravují.

Pátek a sobota jsou rozděleny do dvou pásem, podobně, jako bývají živé konference. Celý den vám nezaberou. Začínají odpoledne v 15:00 a končí po osmé večer. Já mám tradičně raději vývojová témata a své jsem si rozhodně našel.

Program, bezplatnou registraci a další informace o konferenci najdete na webu WordCamp Europe Online 2020.

DrupalCon Global 2020

Velké konference pro Drupalisty se původně měla konat naživo během dubna v Minneapolis a v Barceloně někdy během září, pokud se nepletu. Ta evropská byla odsunuta na prosinec. Pro příznivce Drupalu však lidé okolo DrupalConu a Drupal Association připravili online setkání už na červenec.

DrupalCon Global 2020 se bude konat od 14. 7. do 17. 7. 2020. Úvodní keynote tradičně obstará Dries Buytaert, původní autor Drupalu. K němu se přidá Mitchell Baker, ředitelka Mozilla Foundation.

Podrobnější program bohužel v tuto chvíli znám není. Organizátoři slibují tu nejlepší kvalitu přednášek a úpravu času tak, aby se mohli zúčastnit všichni přihlášení z celého světa ve chvíli, kdy se jim to bude hodit.

Já mám dlouhodobě problém s tím, že nerad platím účast na konferencích dříve, než je znám program. Takže v tomto případě zatím vyčkávám. DrupalCon na rozdíl od výše uvedené konference pro WordPress není zdarma. Registrace vyjde na 249 dolarů.

Cena je výrazně nižší, než by byla na živou akci. kdyby to bylo na ni, tak bych se nerozpakoval. Ale za online událost bez toho, abych znal program, se zatím otevřít peněženku zdráhám.

Každopádně, veškeré informace o konferenci sledujte na webu DrupalCon Global 2020.