Drupal 8 bude hojně těžit z PHP frameworku Symfony 2. To je obecně známá věc. Souvisí s tím taky poněkud nepříjemná záležitost pro všechny, kdo tvoří doplňkové moduly a témata vzhledu pro Drupal. Pro osmičku se budete muset naučit novou syntaxi Drupal API, a to jak v PHP kódu, tak i v souborech *.info, které obsahují základní informace o tématech či modulech pro Drupal 8.

Když jsem poprvé zaregistroval, že Drupal 8 už nebude klasické programování s asociativními poli a objekty, ale že bude nutné se naučit alespoň základy frameworku Symfony 2, moc rád jsem nebyl. Ostatně, podobný pocit mělo a má více vývojářů. Na druhou stranu, je to jedinečná příležitost, jak obstát před konkurencí. Drupal bude jistě populární i nadále a jen bude zkrátka méně lidí schopných a ochotných vytvářet doplňkové moduly a pokročilejší témata vzhledu na zakázku.

Přitom to není nijak složité. Začněte tím, že se naučíte novou syntaxi informačních souborů, která místo zápisu "ini" používá YAML. S dalšími základy vám pomůže následující návod. Jak uvidíte, nejde o nic složitého. Jen je potřeba dodržovat určitou strukturu souborů a složek a mírně upravit zápis kódu, na jaký jste byli doposud zvyklí.