20. února 2016 se uskuteční konference WordCamp Praha 2016. V České republice se koná potřetí a navštívit ji můžete v prostorách VŠE v Praze. Čeká na vás celkem 16 přednášek.

Na konferenci vystoupí přední čeští přednášející, pro uživatele například Jan Tichý (Medio.cz), Filip Podstavec (GetFound.cz) a Tomáš Ludvík (DobryWeb.cz), pro developery David Biňovec (Automattic, vip.WordPress.com), Borek Bernard (VersionPress.net) a Vladislav Musílek (Musilda.cz).

Konference bude rozdělena do dvou současně běžících sérií přednášek:

1. První série nazvaná „Uživatelé“ bude věnována všem bloggerům, redaktorům, správcům či příležitostným uživatelům WordPress webů. Bude se zabývat zabezpečením WordPressu, problematikou koupených šablon, kvalitním obsahem, propagací a analytikou.

2. Druhá série s názvem „Developeři“ pak půjde více do hloubky WordPressu a bude vhodná pro programátory, či pokročilé uživatele. Tento rok bude hlavním tématem REST-API, definující novou úroveň tvorby dynamických stránek.

Novinkou jsou letos i případové studie, které budou rozebírat příklady z praxe a se kterými vystoupí tři majitelé či provozovatelé webů nebo aplikací postavených na WordPressu.

Na konferenci bude navazovat afterparty, podporující jeden z hlavních cílů konference – networking. Zde bude možné navázat další kontakty, poznat nové lidi a rozšířit si obzory za hranice běžné konference.

Vstupenky stojí 499 Kč, v době předprodeje o stovku méně – 399 Kč. V prodeji bude 400 lístků, které se začnou prodávat 18. ledna 2016 na oficiálních stránkách.