Po jazzové zpěvačce pojmenovaný WordPress 4.1 byl uvolněn před dvěma dny. Aktualizovat můžete, jak je u tohoto redakčního systému zvykem, klasicky přes administraci. Nové vydání se zaměřuje na komfortnější psaní a představuje nové výchozí téma vzhledu.

Výchozím tématem vzhledu pro WordPress 4.1 je totiž Twenty Fifteen, určené především do těch instalací WordPressu, které slouží pro blogování. To je ostatně stále ta největší doména tohoto redakčního systému.

Twenty Fifteen je samozřejmě responzivní a váš blog tak s ním bude perfektně čitelný na mobilu i na počítači nebo tabletu.

Co se týče vylepšení pro zadávání obsahu, následující screenshot je myslím dostatečně výmluvný. Režim nevyrušovaného psaní byl v předchozích verzích natažený přes celou obrazovku. Nově funguje tak, že po kliknutí na příslušné tlačítko se jen ukryjí ovládací prvky administrace okolo editoru. Otázkou je, co je lepší.

WordPress 4.1Z dalších novinek je to možnost odhlásit ze v administraci ze všech zařízení, na kterých jste byli k dané instanci WordPressu přihlášeni. Nově lze jednoduše vkládat videa z Vine. Instalátor pluginů vám doporučí ty, které byste měli na svém webu vyzkoušet, doporučení se odvíjí od již instalovaných pluginů.

Vývojáře bude zajímat možnost nastavování značky title, změna v Customizer API, podpora podmínek u metadat, data a dotazů na termíny.

Více viz oficiální představení.