Chtěli byste začít s WordPressem, ale nevíte jak na to? Nejjednodušší je samozřejmě si ho nainstalovat a metodou pokus omyl si zkusit tvorbu nějakého napůl reálného webu. Ale nechcete-li ztrácet čas a nevadí vám angličtina, mám pro vás tip na povedené výukové video pro WordPress.

WordPress není složitý redakční systém, řekl bych, že právě naopak. Přesto pro začátečníka může být na první pohled nepřehledný. I když nepotřebujete zrovna návod nebo manuál, určitě oceníte, když vám někdo udělá jasno v tom,

  • jaký je rozdíl mezi stránkou a příspěvkem,
  • jak lze ve WordPressu vytvořit kontaktní formulář,
  • jak se pracuje s menu
  • jak lze vložit do stránky mapu z Google
  • a ve spoustě dalších věcí.

Video návod pro WordPress

Já sám jsem v tomto video návodu pro WordPress našel pár tipů na zajímavé pluginy. Návod začíná tím, že ukazuje, jak si zřídit doménu, hosting a jak tam WordPress nakopírovat. Máte-li alespoň nějaké základní zkušenosti s weby, bude to pro vás asi nuda, ale doporučuji to vydržet. Nebo si video kousek posunout.

Pak už se autor věnuje zajímavějším věcem. Ukáže vám vše podstatné k tomu, abyste dokázali WordPress naplnit obsahem. Vybere responsivní téma vzhledu, takže se naučíte, jak vytvořit pěkný web fungující i na mobilních zařízeních. Stejně tak se věnuje úpravám tohoto responsivního vzhledu pro WordPress.

Tak trošku bokem hlavní náplně tohoto video návodu se dozvíte i to, kde najít ilustrační ikonky, obrázky pro váš web a jak můžete velmi jednoduše vytvořit základní logo.

Slíbený návod pro WordPress je zde:

Další videa najdete na webu autora tohoto návodu.