Drupalu mnozí vytýkají, že po instalaci není uživatelsky přívětivý, jako jeho konkurence. Ve stávající verzi mu chybí vizuální editor, možnosti nahrávání obrázků jsou omezené, přizpůsobování vzhledu stejně tak. Distribuce Drupal CMS PowerStart vám ale ukáže, že to není tak jednoznačné. Hned po instalaci můžete mít komfortní, funkcemi nabitý redakční systém.

Drupalu se také často přezdívá redakční systém pro programátory. Myslím, že toho umí hned po základní instalaci dost, ale bezesporu nemá pro méně zkušené uživatele tak komfortní prostředí, jako třeba WordPress.

Vše je jen otázka vhodné volby modulů. Samozřejmě i Drupal může mít editor, nabízet editaci metatagů, podporovat různé druhy výpisů, pracovat se šablonami při vkládání obsahu, plně podporovat responsivní mřížku Bootstrap, mít komfortní prohledávač médií, nabízet hromadný upload obrázků, nebo využívat shortkódy.

Chce to jediné. Vše si do základní instalace postupně doplnit formou modulů. Začátečník tvořící si web svépomocí může být zmaten z toho, že k dosažení nějaké funkcionality potřebuje více modulů, často ani neví které.

A právě toto chce eliminovat distribuce Drupalu s názvem CMS PowerStart. Je nabitá nejrůznějšími funkcemi, které beztak ve výsledku na webu využijete. Instaluje se stejně jako běžná instalace Drupalu. Pokusil jsem se vám ji představit na následujícím videu:

Pro úplnost přidávám ještě několik odkazů: