Vyšel BlogEngine.NET 3.0

13.7.2014 Různé

Blogovací redakční systém pro platformu .NET vyšel v nové verzi sice již v polovině června, ale pokud jste jej stejně jako já ignorovali, je třeba to napravit. BlogEngine.NET 3.0 přináší několik významných novinek.

Na seznamu vylepšení v BlogEngine.NET 3.0 najdete mimo jiné:

  • automatické aktualizace
  • různé feedy pro galerie
  • různé editory příspěvků
  • správce souborů
  • volitelná titulní stránka

Samozřejmostí je celá řada různých oprav a změn. BlogEngine.NET 3.0 už také není vyvíjen jako webová stránka, ale jako modernější typ projektu – webová aplikace. Tím pádem se liší  způsob nasazení aplikace. Místo sestavení až na serveru se sestavení děje při nasazení a na server se tak kopíruje už dll.

Kvůli změně způsobu nasazení je nově nutné, aby různá rozšíření byla kompilována, místo nasazení jako .cs soubory. Vývojáři BlogEngine.NET toho využili k tomu, aby předělali galerii na standardní s jednoduchým uploadem balíčků.

Další informace najdete v oficiálním oznámení BlogEngine.NET 3.0 Is Here. K přečtení doporučuji i svůj starší článek BlogEngine.NET: jak začít s webem na platformě .NET.

Jan Polzer

Tvůrce webů specializující se na Drupal, WordPress a Symfony. Autor českých knih o Drupalu, Acquia Certified Developer a Site Builder.

- Můj web


TwitterFacebookLinkedInYouTube

Řekněte o článku přátelům:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin