Nový WordPress 4.5 je pojmenovaný po jazzovém saxofonistovi Colemanu Hawkinsovi. Nová verze vylepšuje proces přípravy obsahu i tvorby webu samotného. Aktualizovat můžete klasicky přes nástěnku v administraci svého stávajícího webu s WordPressem.

Inline odkazy

Při vytváření odkazů v textu se nyní neobjeví rovnou překryvný panel, ale malý plovoucí panel s políčkem, ve kterém je rovnou zaměřený kurzor. Začnete psát a najdete tak jiný obsah na webu, na který chcete odkázat. Enterem potvrdíte a pokračujete. Samozřejmě po klepnutí na ozubené kolečko  zobrazíte klasický dialog pro vložení odkazu s nastavením dalších parametrů.

Rychlejší formátování

WordPress 4.5 přidává nové zkratky pro formátování obsahu. Zapíšete-li text mezi dvojicí znaků `, potom se vykreslí HTML značkou <code>. Napíšete-li na prázdném řádku ---, pak se vám po stisku Enteru vloží do textu vodorovná čára.

Úpravy vzhledu webu

Náhled customizeru nabízí zobrazení v podobě mobilu nebo tabletu. Rychle zjistíte, jak asi váš web na těchto zařízeních vypadá. Customizer nově nabízí možnost nahrávání vlastního loga k aktuálnímu tématu vzhledu.

Pod pokličkou

Náhledy obrázků se nyní generují až o polovinu rychleji. Customizer podporuje comprehensive framework pro vykreslování částí náhledu bez nutnosti přepisu PHP či JavaScriptu. Přibyla funkce wp_add_inline_script() sloužící k přidávání kódu do stránky. Vložené šablony byly rozděleny na části, které mohou být přepsány tématem vzhledu.

Nové verze skriptů

WordPress 4.5 obsahuje jQuery 1.12.3, jQuery Migrate 1.4.0, Backbone 1.2.3 a Underscore 1.8.3.

Novinky si můžete v praxi prohlédnout i na tomto videu.


Zdroj: WordPress.org