Vyšlo Ionize 1.0.7 se spoustou vylepšení

7.8.2014 SvětCMS.cz ionize

Včera vyšla nová verze redakčního systému Ionize 1.0.7. Na PHP frameworku CodeIgniter postavený systém pro obsluhu obsahu na webu přináší v této verzi pětici významných změn.

Mapa webu

Generátor mapy webu pro vyhledávače – sitemap.xml byl upraven tak, aby šel spustit i ručně, což by mělo vyřešit problémy s generováním mapy na větších webech. V nastavení webu stačí vypnout volbu pro automatickou tvorbu sitemapy.

 Vylepšení pro vícejazyčné weby

Pokud máte na webu aktivováno více jazyků, dochází u adres s nespecifikovaným jazykem k přesměrování na adresu s jazykovým kódem pomocí HTTP 301.

Hromadná práce s obsahem

Operace nad články jako jsou vydávání, ukrytí nebo smazání je nyní možné provádět hromadně s více položkami.

Ostatní

Drobná změna se týká také velkých ikonek použitých v administraci. Vývojáře bude zajímat, že moduly mohou vyvolávat události, které můžete nyní odchytávat v „Event library“. Není tak potřeba vytvářet nový modul pro jejich zpracování. Události témat jsou dostupné v libraries/theme_events.php.

Další informace o redakčním systému Ionize najdete v článku na webu Maxiorel: Ionize CMS: lehký redakční systém postavený na PHP frameworku CodeIgniter. Ionize mi přjde jako zajímavá alternativa k velké trojce Drupal, WordPress a Joomla.

Zdroj: 1.0.7, so what ?

Jan Polzer

Acquia Certified Developer pro Drupal. Tvořím weby a poskytuji poradensví k Drupalu, WordPressu, GetSimple a webovým technologiím obecně. Provozuji také několik webů o cestování a IT.

- Můj web


TwitterLinkedInGoogle PlusStumbleUponYouTube

Řekněte o článku přátelům:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin