Tento týden byl ve světě redakčních systémů poměrně klidný, alespoň v rámci událostí, které jsem stihl zaznamenat. Hlavní zprávou je tak připomínka pražského WordCampu, který začne za necelé dva týdny. Tedy nejenom v Praze, ale všude, kde se k němu připojíte přes internet.

Nejprve ale v rychlosti mrkněme na ostatní redakční systémy:

TYPO3 11.5.6 LTS a 10.4.24 LTS. Dvojice udržovacích vydání pro dvě dlouhodobě podporované řady TYPO3. Nevyžadují aktualizaci databáze. Info v oficiálním oznámení.

Joomla 4.1.0 RC3. Poslední vydání testovací verze před tím, než vývojáři v příštím týdnu uvolní finální sestavení Joomly 4.1.0. Viz příslušný článek.

PiranhaCMS 10.0.2. Servisní aktualizace se dočkal také decoupled redakční systém pro platformu .NET. Tato verze řeší drobné opravy související s e-mailovým potvrzením, jazykovými verzemi, mazáním médií a uživatelských rolí. Viz release na GitHubu.

WordCamp Praha 26. 2. 2022

Hlavní akce pro české příznivce redakčního systému WordPress, ale i ostatní webaře, se letos opět uskuteční online na platformě Hopin. Mě osobně vyhovuje koncept připravených přednášek s následnou živou účastní přednášejícího. Mají to tak třeba i konference o Symfony.

Organizátoři WordCampu se letos budou snažit, aby to nebyla jedna z dalších online konferencí, ale skutečně jsme, byť virtuálně, ale naživo pokecali. Program začíná v 9:15 a končí v 18:00. Trojice přednášek na které se těším nejvíce:

  • Cache snadno a zdarma
  • Security headers
  • Právo a weby

Mimochodem poslední, v souvislosti s problémy s Google Analytics a cookies hodně aktuální téma, je z druhého bloku, kde přednášky nebudou předtočené, ale budou probíhat ve formě živé diskuze. Sám jsem zvědav, jak se ji v online prostředí podaří ukočírovat ve velkém počtu debatujících.

Více informací viz WordCamp Praha Live a kompletní program.