Únorový WordCamp Praha před pár dny zveřejnil kompletní program letošní konference. Tentokrát tedy online konference, vzhledem ke stavu světa. Vybírám přednášky, které mě zaujaly.

Jak je na konferencích WordCamp zvykem, tak nejsou jenom o WordPressu, ale o všem okolo, k čemu se webař přimotá. Moc jsem to zprvu nechápal, ale letos je mi to sympatické. Skladba programu je stále o webu a neodchází někam směrem do oblasti lidských práv, jak je poslední dobou na podobných akcích zvykem.

Jediné pásmo bude vysíláno na platformě Hopin, kterou jsem si oblíbil u loňské SymfonyWorld Online 2020. Mezi přednášejícími jsou známá jména – Marek Čevelíček, Honza Bartoš, Petra Dolejšová, Vláďa Smitka a jiní.

Můj top výběr a očekávání

Marek Čevelíček a něco o UX – už jsem pár Markových přednášek viděl, takže ať nakonec bude říkal cokoli, co ještě neupřesnil, určitě to bude přínosné.

Jak na překlady ve WordPressu – nerad dělám vícejazyčné weby na WP, protože si myslím, že v Drupalu je to zvládnuto lépe a přímo v jádře. Ale uvidíme.

Facebook Ads – Honza Bartoš loni přišel s videokurzem, tak jsem zvědav, zda zmíní nějaké tipy.

Novinky v Google Analytics 4 – ještě jsem pořád neměl čas si to prohlédnout a vyzkoušet na vlastních projektech, takže o to více se těším.

O budoucnosti WordPressu – jasně, na budoucnost je třeba být připraven.

Alpine.js – toto je zajímavá JS knihovna, takže jsem zvědav na její představení a praktické ukázky od Alexandera Mravčáka. Snad nepůjde jen o rozcvičku v HTML, ale ukáže i nějaké propojení s WordPressem.

Vidím i nějaké povídání o builderech, Dockeru nebo bezpečnosti. Už se těším. Dojmy z přednášky samozřejmě opět sepíšu, jak je mým zvykem, na blogu Maxiorel.cz.

Kompletní program konference viz Program. Registrace je zdarma a volných míst je ještě dost, tak se pojďte přidat. Mrkněte také, jaký byl loňský WordCamp Praha.