Nová verze redakčního systému WordPress, která vyjde během července, zahodí podporu pro zastaralý Internet Explorer 11. Ostatně i sám Microsoft jej letos přestane podporovat ve svých aplikacích Microsoft 365 a Teams.

Co přesně změní WordPress 5.8 ve vztahu k Internet Exploreru 11? Není to samozřejmě tak, že by vaše weby přestaly v IE okamžitě po aktualizaci fungovat. Ale počítejte s tím, že automatizované testy, které vývojáři při uvolňování nových funkcí do WordPressu provádějí, už nebudou IE zohledňovat.

Stejně tak editor bloků (Gutenberg) přestane Internet Explorer podporovat a ne vše vám v něm poběží. Ostatně, i teď to není nic extra, řekl bych. Co se týče frontendu, tedy návštěvnické části webu, tam samozřejmě záleží, jak je téma vzhledu nakódováno. Dosavadních výchozích témat vhledu se změna nedotkne, ale nové úpravy budou připravovány bez ohledu na to, jak si s nimi IE poradí.

Počínaje následujícím WordPress 5.9 bude navíc z kódu redakčního systému WordPress postupně odstraňována ta část, která je specifická pro Internet Explorer a zajišťuje kompatibilitu s tímto prohlížečem.

Podle statistik Internet Explorer 11 používá méně jak 1 % uživatelů, viz třeba StatCounter nebo statistiky na Can I Use).

Více viz oznámení Dropping support for Internet Explorer 11 na webu WordPress.org.