WordPress nyní běhá na .NET. Díky Peachpie

28.2.2017 SvětCMS.cz WordPress

Nejpopulárnější redakční systém napsaný v PHP, tedy WordPress, nyní běhá i na konkurenční platformě. Na .NET jej spustíte díky kompileru Peachpie. Chce to pár úprav, možné to ale je. Bohužel stále vyžaduje MySQL, s MS SQL si nerozumí.

Peachpie kompiler je zajímavý open source projekt umožňující kompilaci skriptů z PHP do podoby spustitelné na platformě .NET. Aktuální novinkou, která se vývojářům podařila, je překompilování WordPressu do podoby spustitelné na .NET. Pro nasazení do praxe to jistě není, jak v příspěvku na blogu uznávají sami autoři. Je to ale pěkná ukázka schopností Peachpie.

Budete-li chtít WordPress na .NET vyzkoušet sami, pak potřebujete hosting či server s .NET Core 1.0 a databázi MySQL. Aby vše spolu běhalo, je nutné provést drobné úpravy zdrojového kódu WordPressu. Tvůrci Peachpie proto na Githubu nachystali již upravenou verzi.

Podrobnosti a celý postup pro spuštění WordPressu na .NET krok za krokem najdete na blogu Peachpie.

Jan Polzer

Acquia Certified Developer pro Drupal. Tvořím weby a poskytuji poradensví k Drupalu, WordPressu, GetSimple a webovým technologiím obecně. Provozuji také několik webů o cestování a IT.

- Můj web


TwitterLinkedInGoogle PlusStumbleUponYouTube

Řekněte o článku přátelům:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin