Po prázdninové pauze jsem tu zpět s novinkami ze světa redakčních systémů. Tentokrát se podíváme na nejbližší dvě konference na dané téma v České republice. Ale nejenom na ně.

DrupalCon Prague 2022

Po letech se vrací do Evropy mezinárodní konference o Drupalu. A nebude nikde jinde, než přímo v srdci Evropy, tedy u nás v Praze. Začíná už pozítří, hlavní dění proběhne od úterý do čtvrtka, v pátek můžete pokračovat přidáním vlastního kódu do ekosystému Drupalu.

V přednáškovém pásmu nebude chybět keynote od zakladatele Drupalu Driese Buytaerta, přednášky se budou točit okolo vývoje jádra i tipů na doplňkové moduly. Program zde. Rád se s vámi na akci potkám.

WordCamp Brno 2022

Poněkud komornější akci, ale nikoli méně zajímavou, chystají příznivci WordPressu v Brně. WordCamp Brno se uskuteční 22. 10. 2022 a témata se budou tradičně dotýkat nejenom redakčního systému samotného, ale i copywritingu, analýz a návrhu webů. Už se těším.

Vyšel Backdrop 1.23.0

Nová verze redakčního systému Backdrop přidává do jádra modul Entity Reference, umí nastavit zobrazení titulku komentářů, pracovat s hloubkou stromu kategorií v nastavení viditelnosti a využívá pole pro datum z HTML5. Pozor, rovněž mění API pro práci se soubory. Naopak v souborech .htaccess, robots.txt a settings.php ke změnám nedochází.

Letem světem

SnackHost končí. Zajímavá služba, která mě kdysi zaujala podporou Drupalu a posléze způsobovala vrásky tím, že weby na ní začaly být docela pomalé, končí. Používáte Drupal a chcete automaticky generovat obrázky do záhlaví? Mrkněte, jak se s tím popasoval Philip Norton. O prázdninách jsem se věnoval srovnání Backdropu s Drupalem v reálném provozu a zkušenostem s provozem obojího u svých klientů.