Další větší aktualizace se dočkal redakční systém Backdrop. Nová verze přichází s pěticí novinek, několika drobnými vylepšeními a klasicky s různými opravami a drobnými změnami.

V rámci pravidelného čtyřměsíčního cyklu vývojáři včera zveřejnili novou verzi Backdrop 1.20.0. Aktualizujete na ni klasicky přes administraci na pár klepnutí. Nedochází k žádným změnám v databázi ani v souborech .htaccess, robots.txt nebo settings.php.

Novinky oproti předchozímu vydání jsou následující:

Vylepšené nastavení práv k taxonomii. Koukněte do Configuration > User accounts > Permission. Kromě práv na mazání a editaci termínů ve slovnících je tu samostatně odděleno právo na jejich vytváření.

Do Form API se dostal HTML element <details>. Podobně jako v Drupalu 8.

Nový modul Telemetry. Má za úkol sbírat informace o používání Backdropu a pomoci jej tak dále zlepšovat. Nebojte, aktualizací se automaticky nezapne. Seznam sbíraných údajů se pravděpodobně do budoucna rozroste, aktuálně je to použitá verze PHP, MySQL a operační systém.

Možnost zavírat systémové hlášky. V pravém horním rohu jejich proužku nyní uvidíte křížek, kterým je lze zavřít bez znovu načítání stránky.

Standardizace, sjednocení popisků a strojových názvů v administračních výpisech. Pořádek musí být.

Drobné vizuální změny. Novou ikonku dostala položka Structure v administračním menu. Vybraný textový formát pod editorem je sbalený a aktuální volba je zobrazena na pravé straně. V knihovně médií přibyl filtr dle názvu souboru.

Kompletní přehled změn včetně všech drobností najdete na GitHubu v Backdrop 1.20.0 (anglicky).