Oblíbený redakční systém pro ASP.NET Umbraco vyšel ve verzi 7.2.0 beta. Přináší zajímavá vylepšení pro tvorbu obsahu i pro jeho zobrazování v rámci webu s Umbracem. Ve stručnosti se na ně koukneme.

Nový datový typ Grid

Při vytváření nového obsahu v Umbraco vám Grid nabídne poskládání obsahu z komponent rozmístěných do mřížky. Zbavíte se tak nutnosti vše "mastit" v jednom okně vizuálního editoru a myslet na to, abyste vše poskládali, jak je potřeba.

Zobrazení seznamu

Seznamová zobrazení byla představena už v Umbraco 7. Nová beta přidává pár nastavení, pomocí kterých přesně určíte, jaký obsah chcete ve formě seznamu zobrazit.

Kompozice, formuláře

Pomocí kompozic lze poskládat nové typy dokumentů na základě těch již existujících. Není tak nutné vytvářet jejich definice vždy od začátku. Co se týče formulářů, tak Umbraco 7.2.0 beta vám představí ukázku z nových Umbraco Forms. Ty nahrazují dosavadní Contour.

Responzivní náhledy

Umbraco 7.2.0 reaguje na současné požadavky responzivních webů a při zobrazování náhledu na editovaný obsah vám ukáže jeho podobu i na různých typech mobilních zařízení.

Umbraco 7.2.0 beta stáhnete z jeho projektové stránky.

Zdroj: Umbraco.com